अनसनरत डा. गोविन्द केसीविरुद्ध काठमाडौंमा प्रदर्शन

काठमाडौं, १० माघ । निजी प्राविधिक शिक्षालय महासंघ नेपालले सरकार र डा. गोविन्द केसीबीच भएको सम्झौतामा टिएसएलसी तहका स्वास्थ्य तर्फका कार्यक्रम खारेज गर्नुपर्ने बुंदा तत्काल सच्याउन दबाब दिंदै बिहीबार काठमाडौंमा प्रदर्शन गरेको छ ।

प्राविधिक शिक्षा तथा व्यावसायिक तालिम परिषद (सिटीइभीटी) राष्ट्रिय कर्मचारी संगठनले आज अनसनरत डा. गोविन्द केसीविरुद्ध काठमाडौंमा प्रदर्शन गरेको हो । हजारौंको संख्यामा सहभागी संगठनका पदाधिकारी तथा सदस्यहरुले डा. केसीका विरुद्ध काठमाडौंको माइतीघर मण्डलादेखि नयाँबानेश्वरसम्म विरोध र्‍याली गरेका छन् ।

‘सिटीइभीटी मास्न पाइँदैन, डा. गोविन्द केसीको अनसन चाँहिदैन, ‘सिटीइभीटी बचाऊ, गोविन्द केसी हटाऊ’ लगायतका व्यानर र प्लेकार्ड बोकी गरिएको प्रदर्शन नयाँबानेश्वरमा आएर कोणसभामा परिणत भएको थियो ।

महासंघले डा.केसीको एकल जिद्धीलाई मात्र सम्बोधन गरे प्राविधिकतर्फका सम्पूर्ण शिक्षालयहरुको नेतृत्व गर्दै आमरण अनसन बस्न बाध्य हुने चेतावनी समेत दिएको छ । महासंघले चिकित्सा शिक्षा विद्येयक नामाकरणले सबै स्वास्थ्यकर्मीहरुलाई नसमेटिने हुँदा नाम परिवर्तन गरी स्वास्थ्य शिक्षा विद्येयक समेत राख्न सुझाव दिएको छ ।

उक्त महासंघले प्राविधिक शिक्षा तथा व्यवसायिक तालिम परिषद (सिटीईभिटी) बाट सम्बन्धन प्राप्त निजी क्षेत्रमा सञ्चलित टिएसएलसी तहका करीब ४ सय संस्थाहरुको प्रतिनिधित्व गरेको छ । ध्यानकर्षणपत्र बुझाउन महासंघ अन्तर्गतका प्राविधिक शिक्षालयबाट सयौं कर्मचारी र विद्यार्थीहरु उपस्थित थिए ।

 

ताजा अपडेट